Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

W erze nowoczesnej technologii trudno wybrać się do sklepu i od razu zakupić najciekawszy sprzęt. W dzisiejszych czasach mamy dostępnych tyle różnorodnych rozwiązań i gadżetów technicznych, że ciężko zdecydować się i wybrać ten odpowiedni dla swoich potrzeb. Podobnie jest, gdy wybieramy telewizor, kiedyś po prostu zamawialiśmy jakiś z salonu ze sprzętem RTV i mieliśmy. Dziś warto przeczytać kilka wskazówek, które pokażą nam na co warto zwrócić uwagę, kupując telewizor. Jesteście ciekawi? Zapraszamy!

LED I OLED

Telewizory LED już są od jakiegoś czasu na naszym rynku i cieszą się dość dużą popularnością. Nic dziwnego, bowiem stanowią źródło naprawdę dobrego obrazu – nasycenia kolorów i ostrości. Nowoczesna technologia poszła jednak o krok dalej i w ofercie możemy spotkać się z odbiornikami OLED, które posiadają doskonałą czerń i bardzo dobrze odwzorowują rzeczywiste kolory. Są jednak nieco droższe o tych LEDowych, przeznaczone z pewnością dla wszystkich ceniących głębię i realistyczne barwy. Rozwiązania LED wcale nie są gorsze, dla zwykłych odbiorców, którym zależy na porządnym telewizorze, ale w rozsądnej cenie, będą idealne!

Płaski, a może zakrzywiony?

Wąskie telewizory z płaskimi  ekranami, towarzyszą nam już około dekadę, ten klasyczny design jest niezwykle ponadczasowy. Bardzo dobrze wyglądają w pokojach o zarówno dużej powierzchni, jak i mniejszej. Posiadają przekątne nawet do 75 cali, dzięki czemu jest w czym wybierać. Dostępne dzisiaj w przystępnych cenach, nawet znanych i cenionych marek, dlatego cieszą się dużą popularnością.

Alternatywą dla płaskich telewizorów są te z zakrzywiony ekranem ku środkowi. Są one co prawda nieco droższe, jednak ludzkie oko lepiej się przy nich adaptuje i obraz zyskuje niepowtarzalną głębię. Odpowiednie dla wszystkich ceniących wizualne wrażenia i lubiących grać w telewizyjne gry.

Full HD i Ultra HD

W czasach, gdy wymyślano Full HD, myślano, że już nic lepszego nie może powstać, to był błąd. Co prawda Full HD cechuje telewizory nowoczesne z płaskim ekranem, ale o przekątnej nieco mniejszej niż w przypadku Ultra HD, bo 1920 × 1080. Ultra HD to ekrany, które posiadają odbiorniki z najnowszymi parametrami, czyli popularną rozdzielczość 4k, o przekątnej ekranu 3840 × 2160. Wybierając odpowiedni model HD dla swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na to, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Oba modele posłużą nam z pewnością na lata, jednak chcąc odbiornik najbardziej nowoczesny, warto wybrać ten z Ultra HD.

Dodaj komentarz