Jaką czapkę na zimę?

Prawdziwa zima dopiero się zacznie i – jak przewidują prognozy – ma być ona naprawdę mroźna. To już ostatni dzwonek na skompletowanie zimowego ubioru, w tym również nakrycia na głowę. Oto najpopularniejsze, najcieplejsze i najwygodniejsze rozwiązania. Wybierz coś dla siebie!

Nie tylko trendy

Wiadomo – trendy są istotne, jednak wybierając czapkę, warto skupić się w pierwszej kolejności na jej właściwościach termoizolacyjnych. Pod tym względem niezaprzeczalnie, również w tym sezonie, króluje wełna. Całkiem nieźle w tej materii sprawdza się również polar. Przede wszystkim dlatego, że jest dość lekki w noszeniu oraz mocno oddychający.
Co do modeli, sprawa jest dużo bardziej złożona. W tym sezonie będzie królować co najmniej kilka rodzajów czapek:
– niezmiennie czapki „smerfetki”
– uszatki
– pomponowe
– berety
– bretonki – najnowszy hit prosto od największych domów mody (m.in. Marca Jacobsa)

Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?

Jeśli twarz jest owalna, tak naprawdę będzie Ci pasować każdy rodzaj czapki – nie musisz się za długo nad tym zastanawiać. Przy okrągłej twarzy najlepiej wybrać model wysmuklający, np. bretonkę. Z kolei przy twarzy kwadratowej dobrze będzie wyglądać czapka z pomponem lub kapelusz z szerszym rondem. Trójkątna twarz dobrze komponuje się z nakryciami głowy, które zakrywają czoło, np. uchatki lub smerfetki.

Pamiętaj – czapka zimowa ma przede wszystkim ochronić Cię przed zimnem i chorobami, dlatego oprócz fasonu i kolorystyki zwracaj również uwagę na to, czy okaże się praktyczna w noszeniu.

Dodaj komentarz