Jaki tablet dla dziecka

Kupno tabletu dla dziecka nie zawsze jest prostym zadaniem. Mnogość dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy nawet największego maniaka technologii. Wybór tabletu dla dziecka powinien być adekwatny do naszego budżetu oraz wieku i potrzeb dziecka.

Tablet dla dziecka – system operacyjny

Jedną z największych różnic pomiędzy poszczególnymi modelami tabletów jest zainstalowany w nich system operacyjny. Obecnie rynek został zdominowany przez tablety  z Androidem – ten system operacyjny wydaje się być najlepszym wyborem dla dziecka, głównie ze względu na łatwość obsługi i dużą liczbę dostępnych aplikacji. Tablety z systemem iOS to domena marki Apple. Ich zaletą jest niewątpliwie płynność działania, wadą natomiast – wysoka cena. Tablety z Windowsem to dobra propozycja dla nastolatka, który potrzebuje tabletu do nauki – głównie ze względu na możliwość zainstalowania programów biurowych.

Wielkość ekranu w tablecie dla dziecka

Najczęściej spotykane tablety cechują się wielkością ekranu od 7 do 10 cali. Dla dziecka poniżej 10 roku życia polecamy tablet o przekątnej ekranu 7-8 cali, ze względu na niższe ceny. Użytkowanie tabletu przez małe dzieci zawsze wiąże się z ryzykiem jego zniszczenia, dlatego też większość z nas decyduje się na tablet w kwocie poniżej 500 zł.

Najbardziej uniwersalnym tabletem dla dziecka powyżej 10 roku życia i nastolatka będzie tablet 10-calowy. Zapewni bardziej komfortową pracę i  wygodniejsze oglądanie filmów.

Specyfikacja tabletu dla dziecka

Dokonując wyboru tabletu dla dziecka, warto zastanowić się, w jakim celu będzie z niego korzystało. Mniejsze dzieci będą używały go do grania w mało skomplikowane gry, nastolatkowie także do nauki. Minimalna ilość pamięci RAM to naszym zdaniem 1 GB – każda mniejsza pamięć nie poradzi sobie z grami, co niejednokrotnie wywoła frustrację zarówno pociechy, jak i rodzica.

Aplikacje ze sklepu potrafią zajmować dużo miejsca, dlatego im więcej pamięci wewnętrznej, tym lepiej. Warto zdecydować się na tablet o minimum 16 GB pamięci, który zapewni rozsądną ilość miejsca na proste gry. Dobrym pomysłem będzie też wybór tabletu oferującego możliwość zainstalowania karty pamięci.

Najtańsze tablety charakteryzują się niską rozdzielczością i jasnością ekranu. Polecamy tablety o rozdzielczości minimum HD (1920 x 1080 pikseli), która zapewni przyzwoitą jakość wyświetlanego obrazu i nie zawyży drastycznie ceny tabletu.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego tabletu powinien być uzależniony od potrzeb dziecka i posiadanego przez nas budżetu. Najtańsze tablety kosztują już 300 zł, natomiast te z najwyższej półki nawet 3000 zł. W przypadku gdy z tabletu będzie korzystała cała rodzina, warto postawić na tablet dobrej jakości, z którego korzystanie będzie przyjemne i bezproblemowe.

Dodaj komentarz