Eleganckie ubrania damskie

Eleganckie ubrania damskie nieodzownie kojarzą się z nudnymi spódnicami, spodniami w kant i niewygodnymi białymi bluzkami. Nic bardziej mylnego. Elegancje nie równa się nudzie.

Biała bluzka inaczej

Są takie miejsca pracy, w którym obowiązkiem jest noszenie białej koszuli. To wydaje się przepisem na bardzo „urzędniczy” styl ubioru, jednak wiele kobiet zapomina o tym, że sklepy oferują ogromny wybór białych koszul. Te zaś nie muszą wcale być inaczej wyciętymi i bardziej slimowanymi wersjami męskich koszul. Ciekawe kołnierzyki lub absolutnie szalone dekolty, intrygujące, rozszerzane rękawy, asymetryczne doły – wszystko to sprawia, że każda biała koszula zyskuje zupełnie nowy charakter. To nadal jest elegancja, ale z pazurem. Przede wszystkim jednak to koszula, która wyróżnia na tle innych podobnie ubranych kobiet.

Co zrobić, gdy bardziej unikalne kroje nie wchodzą w grę? Zawsze można zainwestować w dodatki. Wyrazisty naszyjnik odmieni każdą, nawet najbardziej klasyczną koszulę. Apaszka doda trochę kolorów, a broszki czy guziki ściągające dekolt sprawią, że góra stroju wydaje się znacznie bardziej ciekawa.

Seksowne spodnie profesjonalistki

Eleganckie ubrania damskie nie muszą od razu oznaczać niewygodnych, rozciągliwych spodni godnych mody sprzed wielu lat. Aby jednak sprostać oczekiwaniom co do stroju, a przy tym nie czuć się jak własna matka, można sięgnąć po nieco inne rozwiązania. Zamiast klasycznych spodni w kant – modne i seksowne cygaretki. W nieco mniej rygorystycznych firmach można sięgnąć po czarne jeansy, które świetnie podkreśla figurę i nadadzą ubraniu nieco sportowego charakteru. Podobnie sprawdzą się spodnie skórzane, również obowiązkowo czarne. Dzięki nim elegancja zyska bardzo dziki wymiar.

Spódnica zawsze modna

Spódnica „urzędniczki” od dawna nie jest przepisową garderobą, która obowiązkowo musiała sięgać kilka centymetrów poniżej kolana. Teraz wiele kobiet sięga po spódnice ołówkowe, bo świetnie wyglądają wraz ze szpilkami, a przy tym mają długość, która nie znieważy żadnego pracodawcy czy klienta. Ich kolory mogą być różne, chociaż w środowisku biznesowym zaleca się jednak bardziej stonowane kolory, czyli czerń, granat czy szarość.

Eleganckie ubrania damskie do pracy nie oznaczają rezygnacji z własnego stylu i dopasowania się do klasycznego wyglądu urzędniczki w minionych latach. To nadal okazja do stworzenia swojego indywidualnego stylu, a przy tym wybrania kompletu, który będzie zarówno seksowny, jak i zgodny z obowiązującym dress codem.

Dodaj komentarz