Tanie wakacje bez paszportu

Wakacje są okresem, w którym każdy z nas pragnie wypocząć i zrelaksować się w najprzyjemniejszy dla niego sposób. Niektórzy wolą aktywną formę, inni z kolei chcieliby poleżeć na plaży i poopalać się. Przy wyborze miejsca do którego wybierzemy się na urlop bierzemy pod uwagę również inne aspekty, takie jak cena, czy też obowiązek posiadania paszportu

Europa bez granic

W przypadku wielu krajów Unii Europejskiej nie jest wymagane posiadanie paszportu. Większość z nich jest bowiem w strefie Schengen, która umożliwia przemieszczanie się obywateli krajów wspólnoty, bez konieczności zatrzymywania się na granicy w celu kontroli. Kiedy więc wiemy, że nie zdobędziemy paszportu do czasu wyjazdu, powinniśmy dowiedzieć się, w których krajach nie jest on wymagany.

Bezpaszportowy przepływ osób

Do strefy Schengen należą: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, a także Norwegia, Islandia, Liechtenstein i Szwajcaria. Przemieszczając się pomiędzy wymienionymi krajami nie ma konieczności posiadania przy sobie paszportu. Wystarczy bowiem dowód osobisty, który należy okazać w przypadku kontroli. Tanie wakacje bez paszportu mogą więc okazać się bardziej prawdopodobne niż nam się to wydawało.

Cena też jest ważna

Wiele krajów, w których możliwe jest spędzenie wakacji bez paszportu, oferuje turystom konkurencyjne ceny. W państwach typowo turystycznych, takich jak Hiszpania, Francja, Grecja, Włochy, czy też Malta, mamy możliwość znalezienie niedrogich hoteli, co w połączeniu z tanimi przelotami (oferty dostępne w wyszukiwarkach tanich lotów) da bardzo korzystną cenę. Zazwyczaj będzie ona dużo niższa niż ta, jaką należałoby zapłacić za spędzenie urlopu nad polskim morzem. Kwoty, jakie przeznacza się na wakacje w tych krajach, zazwyczaj nie przekraczają 1000 złotych za tydzień pobytu, włącznie z przelotami. Wystarczy jedynie poszukać okazji, których pełno jest w internecie.

 

Dodaj komentarz