Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia

Własne mieszkanie lub dom to marzenie większości z nas. Zanim jednak będziemy mogli je zrealizować, zwykle jesteśmy zmuszeni do wynajmowania mieszkania. Chociaż nowe ogłoszenia o wynajmie każdego dnia pojawiają się w prasie i w internecie, znalezienie lokum, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania zwykle nie jest proste. Podpowiadamy, o czym pamiętać, aby nasze poszukiwania były owocne i trwały jak najkrócej.

1) Określ swoje potrzeby

To pierwsza czynność, od której należy zacząć poszukiwanie mieszkania na wynajem. Powinniśmy zastanowić się, jak dużego lokum potrzebujemy, gdzie powinno być zlokalizowane i jakie dodatkowe kryteria powinno spełniać. Dzięki precyzyjnemu określeniu swoich potrzeb będziemy w stanie znacznie zawęzić listę przeglądanych ofert, a tym samym zaoszczędzić sporo czasu.

2) Samodzielnie czy przez agencję?

Poszukiwanie mieszkania na wynajem przez agencję to z pewnością wygodne rozwiązanie, nie każdy może sobie jednak pozwolić na opłacenie usług agenta. Samodzielne przeglądanie ofert nie musi być wcale mniej efektywne, należy jednak liczyć się z tym, że trzeba będzie na nie poświęcić sporo czasu.

3) Pamiętaj o regularności

Żeby znaleźć w krótkim czasie mieszkanie, musisz regularnie przeglądać ogłoszenia, zarówno w prasie jak w internecie. Jeśli tylko masz wystarczająco dużo czasu, dobrze jest zaglądać na portale z ogłoszeniami nawet kilka razy dziennie. Najbardziej atrakcyjne oferty wynajmu znikają w ciągu kilku godzin. Żeby nikt Cię nie ubiegł, najlepiej kontaktować się z wynajmującym możliwie szybko i umawiać na osobiste spotkanie w pierwszym wolnym terminie.

4) Jak znaleźć mieszkanie na wynajem w internecie?

Ogłoszenia internetowe to podstawowe źródło ofert dla osób rozglądających się za mieszkaniem na wynajem. Aby poszukiwanie lokum w sieci przyniosło nam spodziewane rezultaty, dobrze jest przygotować sobie listę stron z ogłoszeniami, które codziennie będziemy odwiedzać. Dobrze jest również zapisać się do newslettera i otrzymywać nowe oferty na e-mail. Zamiast wysyłać zapytania za pośrednictwem portali, lepiej zdecydować się na bezpośredni kontakt telefoniczny z właścicielem. Warto skorzystać również z pomocy portali społecznościowych, na których działają całe grupy poświęcone tematyce wynajmu mieszkań w konkretnym mieście.

Dodaj komentarz