Pomysł na firmę jednoosobową

Masz denerwującą pracę i jeszcze bardziej wkurzającego szefa ? Czujesz, że na obecnym stanowisku marnujesz swój potencjał ? A może myślisz, że mógł byś lepiej poprowadzić firmę, w której pracujesz ? Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK dobrze zastanów się nad założeniem własnej działalności.

Wiele osób rezygnuje z rozpoczęcia pracy na własny rachunek obawiając się wielu formalności i pozwoleń związanych z jej prowadzeniem. Jest to starodawne myślenie, ponieważ od dłuższego czasu założyć własną firmę można nawet w jeden dzień. Potrzebny jest do tego tylko..

…własny pomysł na firmę jednoosobową.

Swoją przygodę z prowadzeniem firmy warto zacząć od jednoosobowej działalności. Pierwszym krokiem do jej założenia jest oczywiście POMYSŁ. Zastanów się co umiesz robić najlepiej, jakie są Twoje aspiracje i możliwości zawodowe? Odpowiadając na te pytania w głowie powinien Ci już kiełkować pierwszy w życiu biznes plan! Dla nieco bardziej opornych przedstawiamy listę naszych pomysłów na firmę jednoosobową.

Firma sprzątająca – to działalność, na której usługi popyt jest niemal w każdym większym mieście. Zakładając działalność o takim charakterze potrzebujemy niewielkiego wkładu początkowego na sprzęt i środki czystości. Swoją ofertę warto jest kierować głównie do biur, budynków użyteczności publicznej czy szkół i przedszkoli. Oferując konkurencyjne ceny z pewnością znajdziemy tam klientów. Second hand ( ciucholand ) – to kolejna propozycja, która swoich klientów znajdzie w wielu miejscach oraz do której założenia potrzebny jest niski wkład własny. Obecnie sonduje się na rynku wielki wzrost popytu na tego rodzaju sklepy. Jeśli zaoferujesz konkurencyjne ceny i ciekawe promocje z pewnością zyskasz szerokie grono stałych klientów.

Gabinet kosmetyczny lub salon fryzjerski – to propozycje skierowane głównie do kobiet, lecz wcale niekoniecznie. Aby rozpocząć własną działalność w tej branży konieczna jest kierunkowa szkoła policealna lub choćby wykonanie stosownych kursów. Popyt na tego rodzaju usługi znajdziemy praktycznie wszędzie, jednak wiąże się to ze sporym wkładem początkowym na sprzęt i niezbędne materiały.

Franczyza – czyli możliwość otwarcia własnego sklepu z artykułami znanej i lubianej marki. Producentów, którzy oferują franczyzę swojej marki jest bardzo wielu, od artykułów spożywczych po ubrania, buty czy też produkty gospodarstwa domowego. Przed założeniem takiej działalności warto jest wykonać rekonesans i sprawdzić jakich sklepów znanych marek brakuje w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz